O nás
Kontakt
Donáška liekov

Donáška liekov

Pre ľudí, ktorí to potrebujú, poskytujeme bezplatnú donáškovú službu liekov a zdravotníckych pomôcok (zatiaľ v obciach Bátorove Kosihy, Búč, Gbelce, Modrany Mudroňovo, Šrobárová, Nová Vieska).

Donáška liekov a zdravotníckych pomôcok až do domu je služba, ktorá vie podstatne uľahčiť život nielen ťažko pohyblivým, ale aj starším ľuďom, ktorí pravidelne užívajú lieky a pri ich zaobstaraní sú odkázaní na inú osobu.

Ak by ste uvítali donášku liekov a zdravotníckych pomôcok až do domu

na základe Vášho poverenia:

  • vyzdvihneme recept u Vás alebo u Vášho lekára
  • v lekárni prevezmeme lieky a zdravotnícky materiál
  • doručíme až k Vám domov

V prípade záujmu stačí, ak pacient alebo osoba starajúca sa o neho zatelefonuje k nám a požiada o zabezpečenie služby súvisiacej s doručovaním liekov. Treba uviesť meno pacienta, pre ktorého sú lieky alebo pomôcky predpísané, adresu, kam ich treba doručiť a meno lekára, ktorý ich predpisuje.

Naši zamestnanci recept vyzdvihnú buď priamo u pacienta alebo u lekára, ak pacient si telefonicky objedná u svojho lekára lieky a túto skutočnosť nám telefonicky oznámi (t.j. kde sú lieky alebo pomôcky a na aké meno predpísané). Následne naši zamestnanci vyberú lieky a pomôcky v lekárni a doručia ich na udanú adresu.

Pri prvej donáške liekov sa podpíše zmluva o obstarávaní liekov medzi pacientom a donáškovou službou. Pacient v nej vyjadrí súhlas, aby spoločnosť Kosihy ako tretia osoba prebrala recept, vybrala lieky a doručila ich na udanú adresu.


Služba je bezplatná. Po doručení liekov pacient zaplatí iba štandardný poplatok, ktorý je určený v zmysle zákona - teda poplatok za recept a prípadný doplatok za liek, ktorý nehradí príslušná zdravotná poisťovňa. Obdrží aj doklad z registračnej pokladne, podľa ktorého si môže overiť správnosť účtovania.

O uvedenej službe sa môžete informovať na telefónnom čísle 035/7797 887.